Najczęstsze usterki gitar akustycznych

Bez wątpienia naprawa gitary akustycznej nie jest łatwym procesem i lepiej unikać wszelkiego rodzaju uszkodzeń. Dodatkowo, każda taka naprawa wpływa na brzmienie naszego instrumentu oraz jego żywotność. Zastanawiasz się jakie są najczęstsze usterki gitar akustycznych? Kto może pomóc w ich usunięciu oraz czym należy się kierować przy wyborze zakładu lutniczego? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź, jak poradzić sobie z usterką gitary elektrycznej i być spokojnym, że nie zaszkodzisz swojemu sprzętowi.

Usterka gitary akustycznej – kto może pomóc ją usunąć?

Na początku warto powiedzieć kilka słów na temat fachowca, który może pomóc nam usunąć usterki z gitar elektrycznych. Osobą, która zna się na tym najlepiej jest lutnik. Kiedyś ci fachowcy zajmowali się przede wszystkim budową oraz konstruowaniem instrumentów muzycznych, dziś szczególnie znani są z naprawy oraz konserwacji gitar różnego rodzaju, w tym również gitar akustycznych.

Czy każdą gitarę akustyczną da się naprawić?

W zasadzie trudno jednoznacznie opowiedzieć o tym zagadnieniu. Wiele zależy od rodzaju usterki oraz od jakości naszego instrumentu. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele gitar, których naprawa nie ma sensu. Są to tanie gitary, wykonane z kiepskiej jakości materiałów, zakupione na internetowych aukcjach.

Jak znaleźć dobry zakład lutniczy? Kto może nam pomóc?

Przede wszystkim zasięgnij języka w swojej lokalnej społeczności. Popytaj znajomych oraz przeczytaj gruntownie opinie, które znajdziesz w internecie. Najgorsze co możesz zrobić, to wybrać lutnika w ciemno. Taki fachowiec bez doświadczenia może jedynie zaszkodzić twojemu instrumentowi. Lepiej postawić na doświadczonego lutnika w twojej okolicy i niczym się nie przejmować.

Najczęstsze usterki gitar akustycznych – oto sześć najczęstszych usterek:

  1. Pęknięta struna

  2. Uszkodzenia pudła rezonansowego

  3. Uszkodzone gniazda

  4. Rozstrojenie

  5. Pęknięty gryf

  6. Pęknięta główka gitary

Może Ci się również spodoba