Uzależnienia współczesnego człowieka – lotto mega

W dzisiejszym świecie na człowieka czyha wiele zagrożeń, płynących zarówno ze strony internetu, ale także realnego życia. Do czołowych rzeczy uzależniających należy przede wszystkim: narkotyki, alkohol, papierosy, leki, telewizja, a także szeroko rozumiany hazard.
Do tej ostatniej kategorii można by zaliczyć wiele mniejszych i większych uzależnień. Przed wszystkim różnego rodzaju gry, polegające w głównej mierze na zarabianiu pieniędzy w nielegalny sposób, np. gry w karty, gry liczbowe, gry na automatach, loterie promocyjne, a także, z pozoru niegroźne, lotto mega, totolotek, itd.
Leczenie uzależnień jest leczeniem trudnym, długotrwałym, niedającym pewności, że leczona osoba będzie w pełni zdrowa i już nigdy nie powróci do nałogu. Podobnie jest z alkoholem lub papierosami. W skład tych dwóch produktów wchodzą szkodliwe substancje, powodujące nieodwracalne zmiany w mózgu, czy narządach typu wątroba, serce, jelita. Do takich substancji należą np. nikotyna, tlenek węgla, cyjanowodór, siarkowodór.

Może Ci się również spodoba