Poznajmy bliżej serialowe “Przyjaciółki”

Dobrze znany i przez wiele osób kochany serial “Przyjaciółki” doczekał się niedawno już dziewiętnastego sezonu! Z pewnością można stwierdzić, że to hit Polsatu, który podbił serca wielu Polek, które w wielu sytuacjach utożsamiają się z serialowymi przyjaciółkami i bacznie śledzą ich losy. Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, a główne bohaterki to 30-kilkuletnie przyjaciółki z liceum. Mimo upływu lat dalej trzymają się razem i często spotykają. Każda z nich jest inna, jedna bardziej przebojowa, druga mniej, ale to co je łączy to poszukiwanie prawdziwej siebie w życiu, radzenie sobie z problemami, a chcą tylko jednego: szczęścia i miłości. Poznajmy bliżej Ingę, Zuzę, Ankę oraz Patrycję, czyli nasze “Przyjaciółki”.

Inga Gruszewska

Inga jest niezwykle wrażliwą kobietą po przejściach. Mimo zdrady męża dalej wierzy w miłość i szuka swojego rycerza na białym koniu, bo jest bezsprzecznie ogromną romantyczką. Często pakuje się w kłopoty i niezręczne sytuacje, ale za to ją właśnie kochamy. Ma córkę Hanię z byłym mężem Andrzejem i Marysię z byłym partnerem Robertem. Inga to osoba o wielkim sercu, no bo kto inny mógłby zaprzyjaźnić się z kobietą, która była powodem jej rozwodu z mężem? Zawodowo u Ingi bywało różnie: była przedszkolanką, prowadziła nawet przez jakiś czas własne przedszkole, przez pewien okres prowadziła razem z Anką Muffiniarnię, następnie pracowała w banku, a obecnie pracuje w NailBarze i lubi tę pracę.

Zuzanna Markiewicz

Serialowa Zuza to specjalistka od zarządzania zarówno w pracy jak i w domu. Logika i rozsądek są często ważniejsze od uczuć. Jest specjalistką od planowania, a spontaniczność ją zwyczajnie przeraża. Pracuje w bankowości, a obecnie jest Dyrektor Generalną. Ma dwójkę synów Krzysia i Stasia, którzy wywrócili jej świat do góry nogami, ale kocha ich nad życie i to przy nich najczęściej kruszeje jej poza surowej Pani Dyrektor. Obecnie jest w związku z Błażejem, a w jej życiu pojawił się jej ojciec, o którym jeszcze do niedawna myślała, że nie żyje.

Patrycja Kochan

Serialowa Patrycja to wulkan energii i emocji. Można jej wszystko powiedzieć, a ona zawsze doda otuchy, ma serce jak na dłoni, emanuje ciepłem i dobrocią. Mimo różnych zawodowych perypetii znów jest właścicielką swojego salonu fryzjerskiego, nikt nie zna się na włosach tak, jak ona. Jej pierwszy mąż Michał nie żyje, ale mają razem syna Mikołaja, który jest jej oczkiem w głowie. Ze względów zdrowotnych nie powinna się starać o kolejne dziecko. Z drugim mężem Wiktorem zaszła w ciążę, ale poroniła. Ich związek był dość wybuchowy i skończył się rozwodem. Patrycja próbowała później ułożyc sobie jakoś życie z Arturem, ale im nie wyszło. Obecnie na horyzoncie pojawił się ponownie Wiktor, ale tym razem całkowicie odmieniony, po przebytej terapii. Patrycja daje mu szansę, ma nadzieję, że uda im się zbudować zgodny i trwały związek.

Anna Strzelecka

Serialowa Anka przebyła drugą drogę jeśli chodzi o samoakceptację, ale jest to z pewnością osoba, która wytrwale dąży do celu. Bliźniaki z serialu Przyjaciółki Staś i Franek oraz Julka to dzieci Anki i jej męża Pawła. Przez pewien okres uciekała problemami w alkohol. Jednak kiedy już się z tego podniosła stała się o wiele silniejszą osobą. Zrobiła po latach aplikację i wraz z mężem prowadzą obecnie kancelarię adwokacką i świetnie sobie radzą. Ich dawne problemy w małżeństwie poszły w niepamięć i tworzą naprawdę zgraną parę.

 

Może Ci się również spodoba